آغاز دهه دوم وب سایت روستای نوچمن

تاريخ : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ | نويسنده : هادی ساوری | بازدید : 651

از زمانی که با جستجو  در فضای وب آشنا شدم، هر بار که نام روستایم را در گوگل جست و جو می کردم به نتیجه ای نمی رسیدم و دنبال راه حلی می گشتم تا نام نوچمن را در فضای وب قرار دهم و با هر بار نوشتن کلمه “نوچمن” دوست داشتم مطالب، عکس و ویدئو مرتبط با آن را ببینم؛ بر آن شدم تا وبلاگ روستای نوچمن را در سال ۱۳۸۸ راه اندازی کنم.

.

آخرین اخبار، تصاویر و مطالب مرتبط با نوچمن آهسته ولی پیوسته در وبلاگ قرار داده می شد تا اینکه با جمعی از علاقمندان به کار فرهنگی و نوشتاری و با حمایت های فنی مهندس محمد نوچمنی، بر آن شدیم تا سایت روستای نوچمن در گامی جدید و با اهدافی بزرگتر افتتاح کنیم.

.

مهم ترین اهدافی که با راه اندازی وب سایت به دنبال آن بودیم و از همه برای مان چشم نواز تر بود اینکه وقایع و تصاویر روستای نوچمن به صورت روزانه ثبت گردد و بتوانیم روزشماری را داشته باشیم تا اینکه به اهداف بعدی مان دست پیدا کنیم؛ هر چند که برای رسیدن به این هدف بزرگ، به اهداف جزیی تر از قبیل تربیت خبرنگار، جا انداختن فرهنگ استفاده از رسانه، پذیرش انتقاد از سوی مسئولین، پوشش خبری اتفاقات استانی درون روستا و … دست یافتیم.

.

از تاریخ افتتاح سایت تا کنون یک دهه می گذرد و تمامی اخبار، تصاویر و تاریخچه سه دهه گذشته در وب سایت روستای نوچمن موجود می باشد و اکنون با نوشتن کلمه نوچمن بیش از ۲۴هزار نتیجه مرتبط با روستای نوچمن را در فضای وب می توانید دسترسی داشته باشید؛ و این یعنی رسیدن به آن هدفی که ۱۰ سال پیش ترسیم شده بود، رسیدن به جایگاهی که در منطقه و یا حتی به جرات می توان گفت در کشور کمتر روستایی را می توان پیدا کرد که ۱۰ سال مداوم تمامی اتفاقات آن ثبت می گردد.

.

مجموعه ای که در وب سایت روستای نوچمن مشغول فعالیت می باشند با احیا کردن مطالبی با عنوان پلی به گذشته توانستند تاریخچه تقریبی ۳ دهه گذشته روستای نوچمن را ثبت کنند و نسل های بعدی به صورت مستند می توانند از تاریخچه روستا و اجداد خود آگاهی پیدا کنند.

.

در این ده سال اتفاقات زیادی موجب مایوس شدن تیم فعال و پر انرژی وب سایت روستای نوچمن شد، اما اراده قوی و عزم جدی مانع از آن شد که هر گونه یاس و ناامیدی بتواند از انرژی این تیم بکاهد و اعضا با قوت هر چه بیشتر در راستای اهداف تعیین شده حرکت کردند و گام های بعدی را محکم تر برداشتند.

.

حال وارد دهمین سال از تاسیس وب سایت خبری روستای نوچمن شدیم و هدف دوم ما که بزرگترین هدف در دهه دوم می باشد؛ ساماندهی مطالب؛ دسته بندی و مکتوب کردن آنها در می باشد که برای رسیدن به این هدف به کمک همه اهالی روستای نوچمن و مسئولین محترم داخل روستا نیازمند هستیم.

.

امیدواریم که بتوانیم همچنان که در دهه اول با قدرت به هدفمان دست پیدا کردیم؛ در گام دوم هم به هدفمان نایل گردیم و بتوانیم تاریخچه ای برای روستای نوچمن تشکیل و نسل های آینده به آن تکیه کنند و به آن استناد کنند. ان شالله

.

هادی ساوری؛ مدیریت وب سایت روستای نوجمن

Untitle,,,d