روستای نوچمن از ظرفیت والایی برای بوم گردی و میزبانی جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا برخوردار است؛ ظرفیت هایش را قدر بشماریم

تاريخ : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ | نويسنده : هادی ساوری | بازدید : 87

به گزارش وب سایت خبر روستای نوچمن، حرکت خلاقانه و زیبای سرکار خانم فائزه ساورچمنی با دستان توانمند و هنرمندانه و با استفاده از قلم و رنگ موجب شد تا شاید گامی جدید در زیباسازی محیطی روستای نوچمن را شاهد باشیم.

زیبا سازی محیطی توسط این بانوی نوچمنی موجب شد تا علاوه بر فراهم نمودن محیطی شاداب، جذاب و مهیج برای خود و خانواده اش؛ جلوه ای زیبا به ورودی روستای نوچمن که یکی از روستاهای برگزیده استان گلستان به لحاظ سرسبزی و امنیت  می باشد دهد.

این حرکت زیبا و خلاقانه شاید گامی جدیدی را در زیبا سازی محیطی روستای نوچمن رقم بزند، چرا که بعد از تکمیل شدن فاز دوم طرح هادی که با همت بلند دهیاری محترم و شورای اسلامی روستای نوچمن در زمستان سال جاری به پایان رسید به نظر می رسد زیبا سازی محیطی یکی از اولویت های بعدی دهیاری و شورای اسلامی روستای نوچمن  می باشد.

با توجه به ایام نوروز و پیش رو داشتن روز طبیعت و حضور اقشار متفاوت از اقصی نقاط کشور در روستای نوچمن، بهترین فرصت می باشد که در راستای جذب توریست گام های استوار، بنیادی و  جدیدی برداشته شود تا علاوه بر دادن جلوه ای زیبا به روستا و محیط زندگی اهالی روستای نوچمن، جذب توریست و گردشگر بیش از پیش گردد؛ چرا که همه ما می دانیم جذب توریست یعنی پرورش مرغ محلی، یعنی پرورش حیوانات اهلی، یعنی بازگشت نان های تنوری، یعنی اشتغال بانوان محلی خانه دار، در یک جمله می توان گفت جذب گردشگر و توریست یعنی رونق اقتصادی و بازگشت عطر و بوی واقعی روستا به روستا.

 خوب است بدانیم که با تلاش های مهندس علی نصیبی، مدیرکل محترم امور روستایی و عشایری تسهیلات خوبی برای جذب گردشگری و بوم گردی در اختیار روستاییان قرار داده شد و بسیاری از روستاها از قبیل روستای کفشگیری ازین فرصت استفاده کرده اند و توانستند رونق اقتصادی را به روستا بیاورند.

روستای نوچمن با دارا بودن ظرفیت های والایی مانند قرار گرفتن در ارتفاع و تسلط بر دریای خزر و دشت گرگان،چسبیدن به رشته کوه های البرز و داشتن فرهنگ بومی و محلی و پرورش حیوانات اهلی و بانوان توانمند و مردانی تنومندو … می تواند یکی از بهترین نقاط برای بوم گردی محسوب گردد.

امید است که با تلاش های دهیار محترم و شورای اسلامی و دیگر از عزیزان توانمند با همکاری مدیرکل محترم امور روستایی و عشایری جناب مهندس علی نصیبی از مدیران ارزشی و توانمند؛ و با همت و خواست اهالی روستای نوچمن تحولی جدید را روستای زیبای
نوچمن شاهد باشیم. ان شالله.

image