تبدیل چند جوجه اردک به بیش از ۱۰۰ اردک در سال رونق تولید ملی توسط جوان پرتلاش از روستای نوچمن

تاريخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ | نويسنده : هادی ساوری | بازدید : 645

به گزارش وب سایت خبری روستای نوچمن، سجاد ساوری، جوان پرتلاش اهل روستای نوچمن به دور از همه هیاهو های شهری و آمد و شدهای اداری با دستانی خالی با چند عدد جوجه اردک کار خود را آغاز کرد، که اکنون  تعداد اردک های وی به بیش از ۱۰۰ عدد رسیده است.
.
او اذعان می کند که هزینه های نگه داری این تعداد اردک زیاد می باشد، اما با این حال سعی می کند بخش عظیمی از خوراک اردک ها را از طریق پسماندهای وعده های غذایی تامین نماید.
.
این جوان تلاشگر، درصدد است که این تعداد اردک را چند برابر کند و سپس شروع به فروش نماید چرا که در نگاه او فروش در این مقطع زمانی برایش ضرر به همراه خواهد داشت، ولی آرزو داشت که می توانست بخشی از جوجه اردک های ارگانیک خود را به فروش  برساند که به مرحله سود دهی برسد تا بتواند شرایط بهتری را برای خود و اوضاع پرورش اردک در آینده فراهم نماید.
.
وی در ادامه درخواستی مبنی بر حمایت مالی از مسئولین مربوطه داشت و به جرات می گفت: در صورتیکه حمایت مالی از او صورت گیرد، چندین برابر این تعداد اردک محلی را پرورش خواهد داد.
.
تنها زمانی شعار سال که “رونق تولید” می باشد محقق خواهد شد که از چنین جوانانی پر تلاش که با دستانی خالی و با توکل بر خدا کاری را آغاز می کنند حمایت مالی و معنوی صورت گیرد.

گزارشگر: هادی ساوری
۲۶ اردیبهشت ۹۸

image