جناب سرهنگ ساوری؛ با هدف تکریم و تعظیم ارزش های الهی و اسلامی، وحدت، اخوت و یکپارچگی در سطح روستا سفره هایی ساده اما صمیمی را با همت اهالی روستای نوچمن پهن کردیم.

تاريخ : ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ | نويسنده : هادی ساوری | بازدید : 174

به گزارش وب سایت خبری روستای نوچمن، ماه رمضان ۱۴۳۹ با تمام سختی ها و شیرینی هایش، بی خوابی ها و کم خوابی هایش، گرسنه شدن ها و تشنگی هایش رو به پایان است و آخرین ساعات حضور ما در ابن ماه مبارک در حال رقم خوردن است؛ اما عید فطری در راه است که اگر کوچکترین درکی از این ماه و شب های قدر از سوی مومنی صورت می گرفت، لذت شیرین عید و عبادت را چندین برابر برایمان جلوه خواهد کرد.
لذت باهم بودن و صمیمیت به هنگام افطار، یکی از هزاران نعمت ماه مبارک رمضان می باشد که مقام معظم رهبری در سخنرانی های متعددی از سال ۱۳۷۰ موکدا به سفره های افطاری ساده اشاره داشتند و در آخرین سخنرانی های خود در سال ۱۳۹۶ در ارتباط با افطاری های ساده در مساجد اشاره کردند و این رسم را سنتی پسندیده خواندند.
روستای مومن و شهید پرور نوچمن، در همین راستا در جهت تحقق منویات رهبر فرزانه دو سالی است که سفره افطاری ساده را گسترانیده است تا بتواند کار تمیز فرهنگی را آتش به اختیار اجرا کند.
یکی از افرادی که با همت مثال زدنی خویش دو سالی است که توانسته، سفره افطاری محبت، صمیمیت و وحدت را با هدف تعطیم و تکریم ارزش های الهی در کمال سادگی، نظم و ترتیب با کمک اهالی روستای نوچمن بگستراند، جناب سرهنگ دکتر عسکر ساوری بوده است که به جهت تشکر حداقلی از ایشان از سوی سایت روستای نوچمن مصاحبه ای را اختصاص داده ایم، که امیدواریم مورد پسند شما قرار گیرد.
🔺چه زمانی به ذهنتان خطور کرد که سفره افطاری ساده در روستا نوچمن پهن شود؟
🔹 از زمانی که حضرت آقا فرمودند؛ افطاری ساده در سطح مساجد رونق یابد، ما هم در صدد تحقق آن برآمدیم و با هدف تکریم و تعظیم ارزش های الهی و اسلامی، وحدت، اخوت و یکپارچگی در سطح روستا سفره هایی ساده اما صمیمی را پهن کردیم.
🔺ابراز رضایت مردم و باز خورد آنان از افطاری های سال گذشته و سال جاری چگونه بوده است؟
🔹طبق برآوردی که کانال تلگرام روستای نوچمن در یک نظر سنجی انجام داده است، رضایت ۹۰ درصدی اهالی از این برنامه را نشان می دهد که این امر، انگیزه و اشتیاق ما را بیش از پیش افزود.
🔺با چه برنامه ای، عدالت را به جهت حضور همه اهالی روستای نوچمن در این مراسم درنطر گرفتید؟
🔹تمام تلاش شده است که بر اساس جمعیت و جغرافیا به عدالت دعوت صورت گیرد، ولیکن سعی شده است از هم محلی هایی که شایسته حضور مسمتر داشته، در تمام افطاری ها دعوت به عمل آید.
🔺پهن کردن سفره افطاری سختی ها و ریزه کاری های خاص خودش را دارد، در اجرای این مراسم چه افرادی بیشتر به شما کمک می کنند؟
🔹هرفردی در این مراسم به سهم خود مشارکت داشته که ممکن است فردی با حضور فعال خود، فردی با حمایت مالی و یا پذیرایی کردن و… مشارکت خود را بروز دهد که در این میان نقش جوانان بارزتر بوده و از همین تریبون از همه آنان تشکر می کنیم.
🔺هر چند این سفره ها ساده می باشند ولی نیاز به منابع مالی حداقل دارند، شما از کدام منبع مالی مورد حمایت قرار می گیرید؟
🔹خداروشکر، همه منابع مالی ما از استقبال مردمی بوده است و از همه اهالی روستای نوچمن که اجرای این کار فرهنگی و وحدت امیز شرکت داشتند تشکر و قدردانی می کنم و از جوانان عزیز که در حد بضاعت خود دست به جیب شده اند و ما را حمایت کردند، ممنون و سپاس گزاریم.
🔺به عنوان آخرین سوال، آیا سال های بعد افطاری های ساده در مسجد صاحب الزمان (عج) روستای نوچمن ادامه خواهد داشت؟
🔹از نظر ما قطعا ادامه خواهد داشت، ان شالله؛ در سایه همت اهالی روستای نوچمن و مشارکت مادی و معنوی با قوت هر چه بهتر ادامه پیدا خواهد کرد.
🔺و کلام آخر؟
🔹از همه اهالی روستای نوچمن و از شما و مدیریت سایت و کانال روستای نوچمن بابت پوشش خبری و تصویری تشکر می کنم.
image
image