حجت الاسلام والمسلمین رمضانی: مردم روستای نوچمن ولی نعمت ما هستند و مادامی که وحدت خود را حفظ کنند، روستایی آباد و سرافراز خواهند داشت.

تاريخ : ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ | نويسنده : هادی ساوری | بازدید : 270

به گزارش وب سایت خبری روستای نوچمن؛ بعد از چندین مدت فقدان روحانی راتب در روستای نوچمن و سکون و خلا در برنامه های فرهنگی و معنوی، حضور حجت الاسلام والمسلمین رمضانی به عنوان امام جماعت، با حضور خود شور و نشاط گذشته و فضای آکنده از معنوی را مجددا به مساجد، حسینیه و هیئات روستا برگردانده شد. ازینرو، ما این فرصت را غنیمت شمرده و مصاحبه ای اختصاصی با حجت الاسلام والمسلمین رمضانی به جهت آشنایی بیشتر اهالی روستا، مخاطبین وب سایت خبری و کانال تلگرام ترتیب داده ایم.

۱٫ چگونه روستای نوچمن را برای تبلیغ انتخاب کردید؟
بنده هم در ابتدای این مصاحبه عرض سلام و احترام دارم خدمت مردم شهید پرور روستای نوچمن، و تقدیر تشکر از شما که این مصاحبه را ترتیب داده اید

از آنجایی که روستای نوچمن همیشه در زمینه مذهبی زبان زد عام و خاص بوده و از طرفی بخاطر نداشتن روحانی راتب و با توجه به درخواست هیت امناء و با هماهنگی سازمان بنده روستای زیبای نوچمن را انتخاب کرده ام.

۲٫ قبل از حضورتان جهت تبلیغ، نام روستای نوچمن را شنیده بودید؟ یا به روستا تشریف آورده بودید؟
قبلا بنده چند مجلس ختم شرکت کرده بودم، و خداروشکر با توجه به درخواست هئیت امنا و سازمان تبلیغات شهرستان، روستای نوچمن را انتخاب کرده ام.

@nochamannews

۳٫ به نظرتان در حضور نماز گزاران در مسجد، قبل از حضور شما و بعد از حضورتان متفاوت بوده است؟
در ابتدای عرایض خود گفته ام، روستای نوچمن کلاً نسبت به روستاهای دیگر در زمینه مذهبی و خصوصا در نماز جماعت حضور پرشوری دارند.
ثانیاً: حضور مردم در نماز جماعت و مراسمات متناسب با آن فصل می باشد، چون الان فصل کار و کشاورزی می باشد و یا جمعی بخاطر گرمای هوا هجرت به طبیعت و فضای خنک تر داشتند و دارند .

 

 

۴٫ نگاه شما به اهالی روستای نوچمن قبل از حضورتان و بعد حضورتان چگونه می باشد؟
برای بنده تا الان هیچ فرقی نداشته اند و ندارند چون که‌ مردم نوچمن، همیشه اهل نماز بوده اند و حضور پرشور در مراسمات ملی و مذهبی دارند.

@nochamannews 

۵٫یکی از گام های مهم شما در توسعه مسجد، خریداری فرش با همت اهالی برای مسجد بوده است، چه شد که تصمیم به این موضوع گرفتید؟
من نه تنها در این روستا، بلکه هرجا که امام جماعت بوده ام، فرش های مساجد را تعویض خواهم کرد چون که‌، به صف نماز یک زیبایی و نظم خاصی می بخشد، همچنین بنده در روستای های دیگر پیگیر احداث خانه عالم، ترمیم جاده، و حتی آوردن دستفروش های بازار مثل ایجاد پنجشنبه بازار در روستا و گسترش شبستان امام زاده ها و تشکیل تیم ورزشی(جام رمضان) و… انجام داده ام. ان شالله با حضور خود در این روستا و با همدلی مسئولین طرح های فوق و دیگر طرح های عمرانی، فرهنگی و ورزشی بهره برداری نمائیم.

۶٫ بها و میدان دادن به نونهالان یکی از گام های موثر شما در برنامه های فرهنگی بوده، نگاهتان در ارتباط با نونهالان روستای نوچمن چیست؟
جوانان و نونهالان روستای نوچمن ظرفیت بسیار بالایی از لحاظ ورزشی، قرآنی و… را برخودار هستند که متاسفانه نه در این روستا، بلکه بیشتر روستاها از ظرفیت این عزیزان استفاده نمیشود. بنده هم با هماهنگی هئیت امنا برای نونهالان و جوانان برنامه های فرهنگی و مذهبی در نظر گرفته ام که خداروشکر با این کار حضور این عزیزان در مسجد دو چندان شده است.

@nochamannews

۷٫ تا چه زمانی در نوچمن جهت تبلیغ ماندگارید؟
اِن الله لا یُغییِّر بقومٍ حتی ما یغییر بِانفُسهم.(خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر
آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند.!)

۸٫ یکی از اتفاقات ارزشمندی که در زمان تبلیغ شما رخ داد، تقدیم کردن جوانی برومند به نام حجت الله نوچمنی به عنوان شهید مدافع حرم به اهل الله بوده است، نظرتان چیست؟
بنده در جایگاهی نیستم که بخواهم درباره شهید نظر بدهم، چون جان هرکس، بالاترین و با اهمیت ترین موضوع هر کس در زندگانی خویش است، حتی افراد حاضر هستند اگر اتفاقی بیفتد تمام مال و ثروتش را بدهد اما جانشان سالم بماند.
اما شهید عکس قضیه فوق می باشد تمام هستی باارزشش را که همان جانش می باشد فدا می کند تا ناموس، مملکت، اسلام، قرآن، آرامش و آسایش و امنیت دیگران تامین کنند. بنده هم افتخار میکنم در زمان اینجانب به عنوان روحانی راتب روستای نوچمن، هفدهمین شهید مدافع حرم استان گلستان و اولین شهید مدافع حرم روستای نوچمن اتفاق افتاده است و امیدواریم که ادامه دهنده راه این شهید بزرگوار باشیم.

@nochamannews

۹٫ زادگاه شما کجاست و آیا محیط زندگی، اطرافیان و خانواده شما به حضورتان در مسیر کنونی تان کمک کننده بوده است؟
زادگاه بنده بابل می باشد، خداروشکر خانواده همیشه و در همه جهات با من همراه و همسو بوده اند.

۱۰٫ توقع و انتظار شما از اهالی روستای نوچمن چه می باشد؟
بنده هیچ انتظار شخصی از اهالی محترم و فهیم روستای نوچمن ندارم. مردم، ولی نعمت ما هستند اما یک انتظار و توقع اجتماعی دارم و آن هم که، وحدت و همدلی را داشته باشند و دست به دست هم بدهند تا کینه و کدورت را کنار بگذارند و از تفرقه و جدایی فاصله بگیرند.
فقط و فقط به فکر این نونهالان، نوجوانان و جوانان باشند و دست از منیت بکشند تا روستایی آباد و سرافراز داشته باشند. بنده تفرقه را از یک بمب شیمیایی خطرناکتر می دانم.

و اما سخن پایانی…

از اهالی محترم روستای نوچمن و همچنین شما بابت این گفت و گو صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم.

IMG_20180722_162326_350