حجت الاسلام والمسلمین فدایی:خوبی ها و بدی ها، امکانات، آبادانی و … در روستا به نام روستای نوچمن رقم می خورد به نام شخص نمی باشد؛ پس همگی برای خوش نامی و پیشرفت روستا با اتحاد و یکپارچگی قدم برداریم.

تاريخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ | نويسنده : هادی ساوری | بازدید : 415

به گزارش وب سایت خبری روستای نوچمن؛ همه ساله با توجه به عدم حضور روحانی ثابت در روستای نوچمن، در ایامی خاص مانند ماه رمضان شاهد حضور مبلّغین عزیز در روستایمان جهت تبلیغ هستیم؛ وب سایت خبری روستای نوچمن با توجه به رسالتی که بر عهده دارد سعی می کند تا در اسرع وقت در قالب گفتگویی بیوگرافی این عزیزان را به مخاطبین وب سایت و اهالی روستای نوچمن معرفی نماید.

?۱_ لطفا خودتان معرفی کنید.؟

با سلام و ارادات خدمت اهالی محترم و شهید پرور روستای نوچمن، اینجانب محمد فدائی متولد ۱۳۶۴ در شهر شاهرود، دارای سطح سه حوزه معادل #کارشناسی_ارشد در سال ۱۳۸۸ می باشم. بنده هم اکنون ساکن شهر مقدس #قم مشغول به تدریس و مدرس در یکی از موسسات حوزه علمیه قم مشغول هستم.

?۲_ چگونه شد که پا در مسیر طلبگی گذاشتید؟

بنده در خانواده مذهبی چشم به جهان گشودم و از بدو تولد پدر و مادر به ویژه مادر و مادربزرگ اصرار بر این که وارد حوزه علمیه شوم و من را در لباس عالِم دین ببینند، کم کم علاقه مند شدم، آگاهانه وارد این فضای مقدس شدم.

?۳_ چرا روستای نوچمن را به عنوان روستای تبلیغ انتخاب کردید؟

با توجه به اینکه تبلیغ بنده بیشتر در شهرستان شاهرود بوده، خواستم تنوع به شرایط تبلیغی ان داده باشم، به خاطر همین موضوع استان گلستان که همجوار با شهرستان شاهرود است را از طریق دوست عزیزم که نماینده مبلغین هستند پیشنهاد دادند و بنده قبول کردم.

?۴_ قبل از اینکه روستای نوچمن را انتخاب کنید شناختی از این روستا داشتید؟

متاسفانه شناختی نداشتم اما بعد از این که به من پیشنهاد شد از طریق گوگل و سرچ نام نوچمن، از طریق سایت اطلاعات اجمالی نسبت به روستا پیدا کرده‌ام.

?۵_ مدتی را که در نوچمن گذراندید، اهالی این روستا را چگونه دیدید؟

فوق‌العاده مردمی خونگرم، مهربان، باصفا، مهمان نواز، متدّین عامل به آداب شریعت اسلام، حضور نسبتا خوب در مسجد، اهل قرآن، عاشق اهل بیت علیهم السلام و در یک کلمه دوست داشتنی می‌باشند.

?۶_ خوانندگان این مصاحبه اکثرا جوانان روستای نوچمن هستند، چه صحبتی با آنان دارد؟

جوانان در همه جوامع نقش مهم و اساسی دارند همچنین در روستای نوچمن جوانان برای ارتقای فرهنگ و آبادانی روستا می توانند در کنار بزرگان و ریش سفیدان روستا نقش بسزایی داشته باشند

?۷_ توقع شما از تشکل های درون روستا از قبیل اعضای پایگاه بسیج و اعضای کانون مسجد و هیئت های مذهبی، شورا اسلامی و … چیست؟

عمل به آیه شریفه و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا (آل عمران/۱۰۳) بنده این توصیه قرآنی را در همه محل های تبلیغی ام دارم چون با اتحاد و یکپارچگی و همدلی هست که می شود پیشرفت کرد. محور وحدت راه را هم دین و مذهب می دانم نه نژاد، قوم، قبیله، فامیل و طایفه یکپارچگی عامل اخوت و برادری می باشد.
خوبی ها و بدی ها، امکانات، آبادی و آبادانی در روستا به نام روستای نوچمن رقم می خورد به نام شخص نمی باشد پس همگی برای خوش نامی و پیشرفت روستا قدم برداریم.

?۸_ با این کلمات به یاد چه می افتید؟

➖طلبه: اخلاص

➖نوچمن: سرسبزی، نشاط، طراوت کار و فعالیت زندگی و زندگانی

➖شب های قدر: عبادت، نزول خیرات و برکات الهی

➖تبلیغ: با مردم بودن

➖فضای مجازی نوچمن(کانال، سایت، اینستاگرام، توئیتر): فعال و پویا

➖ شاهرود: به یاد کلام مقام معظم رهبری در جمع مردم شاهرود: شهر با صفا، مردم باصفا، دلهای با صفا?

?۹_ اگر صحبت یا توصیه خاصی دارید در پایان درخدمتیم؟

توصیه ی خاصی ندارم اما بر خود لازم می دانم تشکر قدردانی از همه اهالی محترم روستای نوچمن، پدران و مادران، برادران و خواهران گرامی داشته باشم. مخصوصا از شما عزیز بزرگوار زمینه مصاحبه را فراهم کردید.

خدایا چنان کن سرانجام کار/ که تو خوشنود گردی و ما رستگار

   گزارشگر: حسین ساوری

image