سرهنگ پاسدار عسگر ساوری رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان گلستان شد

تاريخ : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ | نويسنده : هادی ساوری | بازدید : 945

به گزارش خبرگزاری وب سایت روستای نوچمن به نقل از گلستان ما ؛ در حالیکه هفته نیروی انتظامی با گرامیداشت رشادتها و فداکاریهای این قشر زحمتکش به پایان رسید امروز یکشنبه ۱۹ مهرماه شاهد یک جابجایی در این نهاد انتظامی مهم استان گلستان هستیم .
قرار است سرهنگ پاسدار عسگر ساوری به عنوان رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی استان گلستان جایگزین داوود سلطانی که بازنشسته شده ، شود.
سرهنگ پاسدار عسگر ساوری از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس و همچنین برادر شهید مهدی ساوری می باشد .
وی متولد سال ۱۳۴۶ روستای نوچمن گرگان بوده و در حال حاضر فارغ التحصیل رشته دکترای امنیت ملی است که در حال گذراندن مرحله پایان نامه آن است .
وی در مردادماه سال ۱۳۸۹ از سوی سردار حمید عطایی فرمانده وقت انتظامی استان گلستان به سمت معاونت اجتماعی استان گلستان منصوب شد و در این مدت توانست اقدامات ارزشمندی را در سطح استان گلستان انجام دهد .
ساوری علاوه بر تصدیگری معاونت اجتماعی ، مدتی نیز معاونت عملیات نیروی انتظامی استان را نیز بر عهده داشته و همچنین در نیروی انتظامی تهران بزرگ هم به فعالیت پرداخته است .
گفتنی است پلیس اطلاعات و امنیت یکی از مهمترین ساختارهای نیروی انتظامی است که وظیفه امنیت اخلاقی ، گذر نامه ، نظارت بر اماکن عمومی ، نظارت بر انتخابات و سایر مراسمات مهم را بر عهده دارد و از این منظر جایگاه فوق العاده مهمی به شمار می رود .

منبع:http://www.golestanema.com/