معرفی شهدای روستای نوچمن-۴

تاريخ : ۱۳۹۲/۱۱/۰۲ | نويسنده : محمدزمان ساوری | بازدید : 1335

نام: مهدی
نام خانوادگی: ساوری
نام پدر : مسلم
محل تولد: گرگان-روستای نوچمن
تاریخ تولد: ۱۳۴۹/۰۱/۱۳
محل شهادت: پاسگاه زید
تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۱۰/۲۱
ارگان اعزام کننده: بسیج
مسئولیت در جبهه: تیربارچی-غواص چی
عملیات: کربلای ۵
مدرک تحصیلی: سیکل
مزار: امامزاده روشن آباد گرگان

زندگینامه شهید:

شهید مهدی ساوری در سال ۱۳۴۹ چشم پاک خود را در خانواده ای مذهبی و متدین  گشود. او در روستای نوچمن رشد و نمو کرد و دوران ابتدایی را با ذکاوت و هوشیاری بسیار به پایان رساند و این دوران همزمان با شروع نهضت مردمی ایران بود که این عزیز نیز همانند دیگر عزیزان در فعالیت ها شرکت می نمود.

او با وجود سن کم و جسم کوچکش در زمان تشکیل بسیج بعد از پیروزی انقلاب دچار مشکلاتی شد و چون او نیز عشق حضور در جبهه های حق علیه باطل را داشت و با تلاش بسیار توانست بعد از گذراندن دوره های نظامی در پادگان گهر باران ساری به گیلان غرب اعزام گردد.

بعد از رشادت ها برای مرخصی به گرگان آمد وبار دیگر به جبهه های جنوب کشور رفت که در عملیات ظفرمندانه کربلای ۵ در منطقه شلمچه شرکت نمود و در همین عملیات بود که دعوت حق را لبیک گفت و به سوی معشوق خود پرو بال کشید.

فرازی از وصیتنامه شهید:

پروردگارا ، خون ناچیزم را نثار راهت میکنم امیدوارم که بپذیری. پدرومادر عزیزم ، امام را هرگز تنها نگذارید که بی عشق خمینی نتوان عاشق حضرت مهدی (عج) شد. شهادت است که ، انسان را به تکامل میرساند.مادر، شهادت در راه خدا چه زیباست.از امت حزب الله خواهش دارم که خون شهیدان را فراموش نکنید و سنگرهای شهیدان را خالی نگذارید و از انقلاب و جمهوری اسلامی حمایت کامل کنید.

خاطره شهید:

تمامی خانواده از اخلاق خوب شهید صحبت می کنند و به عنوان خاطره به یاد می آورند که این عزیز آنقدر مظلوم بود که بعد از شهادت او را شهید مظلوم لقب داده بودند. او که سومین فرزند خانواده بود از رفتار بسیار حسنه ای برخوردار بود و با همه مهربانی می کرد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

شادی روح شهید والا مقام مهدی ساوری صلوات

shahid mahdi savari-www.nochaman.ir-by hadi savari

یک پاسخ به “معرفی شهدای روستای نوچمن-۴”

  1. با سلام: خوشا بحال شهدا و خانواده محترم انهاصلوات به روح پاک آنها شهدا انشاالله شفاعت خواهی ما را در روز رسیدگی پرونده خواهند کرد خدا رحمت کنند